O Secesji

Nasze stowarzyszenie istnieje od 2008 roku. W szeregi członków przyjmowani są wyłącznie licencjonowani i certyfikowani przewodnicy po Krakowie, dla których przewodnictwo jest zawodem i pasją równocześnie. Od lat z powodzeniem przybliżamy turystom historię i kulturę miasta, w którym jak w soczewce, skupia się historia całego kraju. Prowadzimy Państwa śladami wielkich postaci, którzy albo spędzili tu życie, albo byli tylko gośćmi – ale zawsze pozostawili po sobie trwały ślad, a swojej bytności w Krakowie nie zapomnieli.


Życzymy Państwu, aby każdy, kto przybywa do miasta mógł podpisać się pod słowami Henryka Sienkiewicza:


„…I coraz bardziej dochodzę do przekonania, że gdyby Kopiec Kościuszki dymił trochę, a na Błoniach było trochę więcej wody niż w Rudawie – Neapol nie mógłby iść w porównanie z Krakowem, w którym warunki życia są wprost przednie. Mieszkańcy takiego miasta nie powinni by umierać i jeśli to robią, to sądzę, że w części przez zamiłowanie starych tradycji, a w części przez naśladowanie zagranicy…”

(wszystkie cytaty za M. Rożek „Wielcy pod Wawelem” 2013)


Jesteśmy członkiem Federacji Stowarzyszeń Przewodnickich


Wszystkich przewodników spełniających warunki przyjęcia serdecznie zapraszamy do współpracy. Z celami statutowymi „Scesesji” można zapoznać się w statucie naszego stowarzyszenia. 

Oto nasz statut: